Sözün bittiği an bu olsa gerek !!

Balyoz Darbe Planı soruşturması kapsamında tutuklanan emekli İstihbarat Albay Hakan Büyük'ün evinde yapılan aramalarda kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e büyük saygısızlığın belgeleri çıktı.

Yapılan incelemelerde Büyük'ün 1997-1998 yıllarında Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda illegal şekilde oluşturulan "Denetleme Kurulu" isimli yapılanmada görev yaptığı belirlendi.

Evde çıkan o dosyalar ise emekli olduktan sonra Büyük'ün evine taşıdığı belgelerin ta kendisi.

 

Kur'an-ı Kerim'e 'irticaî yayın' denilerek el konulmuş

Skandal belgelere göre, bazı askerî personelin evine yapılan baskınlarda Kur'an-ı Kerim'e bile 'irticai yayın' denilerek el konulmuş. Belgeler, Denetleme Kurulu'nun sakıncalı gördüğü personeli fişlemek ve ihraç etmek için "Bulut" isimli proje başlattığını, tespit edilen personelin yalan makinesine bağlanarak sorgulandığını gösteriyor.

Dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı'nın emri doğrultusunda hazırlanan fişleme raporlarında personelle ilgili pek çok bilginin toplandığı belirtiliyor.

O bilgiler ise daha önceki fişlemelerden farksız. Personel eşinin başörtüsü, namaz kıldığı, cuma namazına gittiği, oruç tuttuğu, altın takmadığı ve dünyaya bakışı klasikleşmiş detaylar.

Arama ile birlikte ayrıca 'sakıncalı' denen personelle ilgili 'Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 'Re'sen emekli edilen personel listesi' de ele ortaya çıktı. Bazı personelin 'irticai faaliyet yürüttüğü' suçlamasına karşı, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) üye formunu verdiği de belgelere yansımış. İddiaya göre, raporlar da üstelik ıslak imza da bulunuyor.  
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !